Polyuretánové podlahy

Prečo sa rozhodnúť pre polyuretánovú podlahu?

Polyuretánové liate podlahy dobre znášajú tepelnú rozťažnosť a v porovnaní s epoxidovými podlahami lepšie tlmia hluk krokov a nárazov. Obľúbené sú najmä v bytových jednotkách, pretože sa vyznačujú pružnosťou, mäkkosťou, elastickosťou a sú veľmi príjemné aj pre bosé chodidlo.

Tieto podlahy sú dobre čistiteľné, hygienické a majú vynikajúce vlastnosti pri podlahovom kúrení. prestup tepla je v podstate okamžitý a celá podlaha sa zohreje prakticky okamžite.. Ak radi chodíte doma bosí, je to veľmi príjemné. Práve preto je liata polyuretánová podlaha mimoriadne vhodná pre deti, ktoré sa hrajú priamo na zemi. Pri polyuretánových liatych podlahách máte možnosť výberu z veľkého množstva farebných prevedení či už RAL vzorkovník (220 odtieňov) alebo NCS vzorkovník (1900 odtieňov). Môžu byť v saténovom alebo matnom prevedení.

Veľkou devízou tohto typu podláh je aj možnosť zmeny farby po určitom čase. Pre zmenu farby stačí len prebrúsiť vrchnú vrstvu a natiahnuť novú. Polyuretánové liate podlahy sú bezšpárové, takže odpadá aj drhnutie špár.

Na ich údržbu postačuje klasický vysávač, mop a saponátový čistiaci prostriedok. Vďaka  pružnosti týchto podláh už nie je potrebné riešiť ani dilatácie a podlaha ostáva po celej ploche bez jedinej špáry. 

Polyuretánová podlaha je pružnejšia a húževnatejšia ako epoxidová podlaha a aplikuje sa v hrúbkach 3-4mm. Ideálna je najmä do domov, bytov a samozrejme kúpeľní, lebo lepšie znáša tepelné rozťažnosti, napríklad v sprchovacích kútoch.

Výhody polyuretánových liatych podláh

Inšpirujte sa podlahami v našej galérii

Zaujal vás tento typ podlahy? Nechajte sa inšpirovať rôznymi farebnými kombináciami a vzormi polyuretanových podláh.

Liate podlahy do domu a bytu, do interieru a exterieru

Polyuretánové podlahy vylievame pre domy, byty aj garáže

Liate podlahy do domu a bytu

viac info

Podlahy pre polyfunkčné budovy

viac info

Garážové liate podlahy

viac info

Podlahy do zdravotných stredísk

viac info

Priemyselné liate podlahy

viac info

Liata podlaha – cena za m²

Zaujíma Vás cena polyuretánovej podlahy?

Chceli by ste vedieť koľko by vás vyšla liata podlaha na mieru do vášho domu, bytu alebo napríklad garáže? Pozrite si náš cenník liatych podláh a zistite približnú cenu za vašu novú podlahu.

Cena na vyžiadanie

*závisí od typu podlahy