Polyuretánové podlahy

Prečo sa rozhodnúť pre polyuretánovú podlahu?

Polyuretánové liate podlahy dobre znášajú tepelnú rozťažnosť a v porovnaní s epoxidovými podlahami lepšie tlmia hluk krokov a nárazov. Obľúbené sú najmä v bytových jednotkách, pretože sa vyznačujú pružnosťou, mäkkosťou, elastickosťou a sú veľmi príjemné aj pre bosé chodidlo.

Tieto podlahy sú dobre čistiteľné, hygienické a dokážu odolávať aj agresívnym čistiacim prostriedkom či UV žiareniu. Pri polyuretánových liatych podlahách máte možnosť výberu z veľkého množstva farebných prevedení.

Veľkou devízou tohto typu podláh je aj možnosť zmeny farby po určitom čase. Pre zmenu farby stačí len prebrúsiť vrchnú vrstvu a natiahnuť novú. Polyuretánové liate podlahy sú bezšpárové, takže odpadá aj drhnutie špár.

Na ich údržbu postačuje klasický vysávač, mop a saponátový čistiaci prostriedok. Vďaka  pružnosti týchto podláh už nie je potrebné riešiť ani dilatácie a podlaha ostáva po celej ploche bez jedinej špáry. 

Okrem svojich vynikajúcich fyzikálnych a mechanických vlastností polyuretánové podlahy pôsobia aj veľmi esteticky. Môžu byť zrealizované na akýkoľvek podklad či už na betón, cementový poter, starú dlažbu, anhydridový poter, nivelačnú hmotu a pod. Sú odolné voči nárazu a opotrebovaniu.

Výhody polyuretánových liatych podláh

Inšpirujte sa podlahami v našej galérii

Zaujal vás tento typ podlahy? Nechajte sa inšpirovať rôznymi farebnými kombináciami a vzormi polyuretanových podláh.

Liate podlahy do domu a bytu, do interieru a exterieru

Polyuretánové podlahy vylievame pre domy, byty aj garáže

Liate podlahy do domu a bytu

viac info

Podlahy pre školy a polyfunkčné budovy

viac info

Podlahy do zdravotných stredísk

viac info

Priemyselné liate podlahy

viac info

Garážové liate podlahy

viac info

Liata podlaha – cena za m²

Zaujíma Vás cena polyuretánovej podlahy?

Chceli by ste vedieť koľko by vás vyšla liata podlaha na mieru do vášho domu, bytu alebo napríklad garáže? Pozrite si náš cenník liatych podláh a zistite približnú cenu za vašu novú podlahu.

od 49€ / m²

*závisí od typu podlahy