Podlahy do interiéru 

Systém polyuretánovej podlahy

StoFloor Comfort Elastic BB 100

Polyuretánové liate podlahy dobre znášajú tepelnú rozťažnosť a v porovnaní s epoxidovými podlahami lepšie tlmia hluk krokov a nárazov. Obľúbené sú najmä v bytových jednotkách, pretože sa vyznačujú pružnosťou, mäkkosťou, elastickosťou a sú veľmi prijemné aj pre bosé chodidlo.

Tieto podlahy sú veľmi dobre čistiteľné, hygienické a dokážu odolávať aj agresívnym čistiacim prostriedkom či UV žiareniu. Pri polyuretánových liatych podlahách máte možnosť výberu z veľkého množstva  farebných prevedení. Veľkou devízou tohto typu podláh je aj možnosť zmeny farby po určitom čase. Pre zmenu farby stačí len prebrúsiť vrchnú vrstvu a natiahnuť novú. Polyuretánové liate podlahy sú bezšpárové, takže odpadá drhnutie špár.

Na ich údržbu postačuje klasický vysávač, mop a saponátový čistiaci prostriedok. Vďaka  pružnosti týchto podláh už nie je potrebné  riešiť ani dilatácie a  podlaha ostáva po celej ploche bez jedinej špáry. Okrem svojich vynikajúcich fyzikálnych a mechanických vlastností polyuretánové podlahy pôsobia aj veľmi esteticky. Môžu byť zrealizované na akýkoľvek podklad či už na betón, cementový poter, starú dlažbu, anhydridový poter, nivelačnú hmotu a pod. odolné voči nárazu a opotrebovaniu

Základné vlastnosti a oblasti použitia

 • podlaha odolná voči intenzívnemu pohybu
 • vysoká odolnosť proti poškriabaniu 
 • tlmí zvuk
 • estetický vzhľad 
 • možnosť výroby viacfarebných vzorov

Výhody systému

 • bez rozpúšťadiel
 • bez zápachu
 • povrch ľahko čistiteľný
 • nenasiakavý
 • vodotesný
 • vysoká chemická odolnosť
 • vysoká mechanická odolnosť
 • vysoko estetická povrchová úprava podlahy
 • dekoratívny vzhľad
 • vysoká schopnosť premostenia trhlín

Ostatné…

 • Farebné spektrum – RAL, StoColor System, NCS,
 • cca 2500 farebných odtieňov
 • Hrúbka systému 3mm
 • Povrch je hladký, vysoko lesklý, hodvábne saténový alebo matný

Systémové vrstvy 

 1. Betónová doska, cementový alebo anhydridový poter
 2. Penetrácia
 3. Záškrabova vrstva
 4. Nosná polyuretánová vrstva
 5. Uzatvárací polyuretánový lak

Systémové vrstvy 

Kliknite pre cenovú ponuku…
Chcem cenovú ponuku

Živicové podlahy neprepúštaju vodu a nezachytávajú prach, cementové podlahy uzatvárame nepriepustnými lakmi ktoré zabránia nasiaknutiu.

Všetky nami používané materiály sú od renomovaných  výrobcov ktorý dbajú na ochranu životného prostredia.

Zrealizované  podlahy sú bezšpárové, teda ľahko udržiavateľné.

Chcem cenovú ponuku

Telefón

+421 915 301 371

E-mail

info@profloor.sk

Mikrocementová podlaha

Mikrocementová podlaha je moderný systém povrchovej úpravy, ktorá umožňuje mnoho architektonických koncepcií, hodí sa nielen do domácností, ale aj do komerčných priestorov. Tieto stierky majú krásne prírodne farby alebo sa aplikuje v dizajne  betónovej podlahy. Sú samozrejme vhodné aj pre podlahové teplovodné vykurovanie. Sú vysoko zaťažiteľné a odolné.

Epoxidová podlaha

Epoxidová podlaha je ideálna tam, kde sú požiadavky na vysokú záťaž podláh.  Preto je ideálnou podlahou pre priemyselné haly, nemocnice, sklady, garáže, atď. Epoxidové podlahy sa aplikujú  hlavne tam kde dochádza k veľkému zaťaženiu, hlavne vysokozdvižnými vozíkmi, alebo inými vozidlami. Epoxidová liata podlaha nie je priamo určená do obytných priestorov (rodinných domov, bytov) ako sa niekto mylne domnieva. V takýchto priestoroch sa aplikuje polyuretánová živica, o ktorej sa zmienime nižšie. Správnym výberom liatej podlahy sa vyhneme neskorším možným problémom.

Polyuretánová podlaha

Polyuretánové podlahy sú vhodné na použitie v interiéri, na zhotovenie celoplošných, bezšpárových podláh v rodinných domoch, bytoch, kanceláriách, domovoch dôchodcov a domoch s opatrovateľskou starostlivosťou, výstavných priestoroch a podobne. Podlahy z liateho polyuretánu sú ľahko čistiteľné, vhodné na podlahové kúrenie, teplé pod nohami, vodotesné a odolné proti opotrebovaniu a poškriabaniu. Zároveň sú elastické a tým pádom vhodné na bezšpárové prekrytie v celom priestore domu, čo sa o epoxidovej živici povedať nedá. Výberom polyuretánovej podlahy sa vyhneme prípadnému neskoršiemu prasknutiu alebo zažltnutiu podlahy. PU podlahy ponúkajú lepšiu zvukovú izoláciu a zhruba 2200 farebných odtieňov.  

Telefón

+421 915 301 371

E-mail

info@profloor.sk

Naša spoločnosť sa sústreďuje na precízne prevedenie dizajnových a liatych podláh s využitím prvotriednych materiálov od rokmi overených producentov. Každá objednávka podlahy je riešená individuálne a prispôsobená potrebám zákazníka. Máme dlhoročné skúsenosti s realizáciou  podláh. Pätnásť rokov pôsobnosti a zbierania skúsenosti na rakúskom trhu kde je kvalita na prvom mieste, ju ponúkame aj naším zákazníkom. Samozrejme Vám vieme zabezpečiť realizáciu projektu rôznych rozmerov, a to v rámci celého Slovenska.

PROFLOOR vlastní certifikát od amerického výrobcu materiálov ELITE CRETE SYSTEMS.  Zaručuje kvalitnú realizáciu 3D liatych podláh, hybridných živicových materiálov a dekoratívnych uprav betónov vonkajších aj vnútorných podláh.